השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

השמן שלנו

כתית מעולה בכבישה קרה

שמן זית אורגני - עזוז

שמן זית אורגני עזוז הינו שמן בוטיק ייחודי ואיכותי.
הוא מופק בכבישה קרה, שמשמעותה כבישה בטמפ’ שאינה עולה על 28 מעלות צלזיוס – כך נשמרים כל מרכיביו הבריאותיים של השמן במצבם הטבעי.
התקן של שמן זית כתית מעולה מאשר כי שמן הזית הופק בכבישה קרה מריסוק עיסת הזיתים בתהליך מכני, ללא תוספת חומרים כימיים וללא חימום. “מעולה”, משמעותו כי השמן הוא בעל האיכות הגבוהה ביותר עם אחוזי חומציות נמוכים.
אחוז החומציות הוא מספר המשקף את חומצות השומן החופשיות בשמן ומעיד על תהליכי קלקול שהחלו בשמן הזית. לכן, ככל שהאחוז נמוך יותר, כך השמן איכותי יותר. על פי התקן הבינלאומי, שמן זית כתית מעולה הוא הינו עד 0.8% חומציות מירבית ואין פגם במרכיביו או בטעמו.

שמן זית אורגני עזוז מוגדר כ"כתית מעולה" ובעל חומציות של עד 0.5%, כך שאיכותו גבוהה ביותר.

שלושה זני זיתים

בכרם הזיתים שלנו שלושה זני זיתים:

סורי

(שיבוש מצורי – שמוצאו בצור אשר בלבנון). טעמו עשיר מאד, ארומטי, בעל מרירות וחריפות שמתמתנים כחודשיים עד שלושה חודשים לאחר עצירת השמן (תהליך הפקת השמן בבית הבד). שמנו של הזן הסורי אהוב מאד על צרכני השמן בארץ. הוא השמן הבאלאדי המקומי, בעל טעם חזק של פרי הזית, ארומה עשירה ונוכחות.

ברנע

מקורו בקדש ברנע המקראית (הנמצאת כ-20 ק"מ בקו אווירי לעזוז, בסיני, מעבר לגבול ישראל מצריים). באיזור זה התגלה לראשונה, אוקלם ונמצא מתאים ביותר לתנאי המדבר. טעמו עשבוני ורענן, טעם הזית נוכח בו מאד, מעט עדין יותר בהשוואה לסורי וחריפותו נעימה לחיך.

פיקואל

זן ספרדי, יחסית חדש בארץ. שמנו עדין וטעמו מזכיר לעיתים פיסטוק חלבי. הוא בעל ארומה ייחודית ומאוד מתאים לתיבול עדין.

השמן שלנו

שלושת הזנים מאפשרים לנו ליצור שמנים במבחר טעמים:

שמן זית עזוז

שמן זית עזוז - הוא שמן הבית. בלנד של שלושת הזנים עם דגש לסורי. זהו הבלנד המועדף על החיך הישראלי.

שמן זית עזוז מעודן

שמן זית עזוז מעודן – לאוהבי שמן עדין יותר ופחות "עוקץ". בלנד זה שומר על טעמי הזית.

שמן " Negev Nectar”

שמן " Negev Nectar” - שמן אותו אנו משווקים לחו"ל ומותאם לחיך האירופאי והאמריקאי. גם הוא בלנד מאד מסוים של שלושת הזנים, עדין , אך שומר על ארומה עשירה וטעמו הרענן של הזית המשובח.

הצטרפו למועדון לקוחות שלנו - קבלו הנחה ושמן זית עד הבית!

תנאים המשפיעים על האיכות הגבוהה

סביבת הגידול, קרי האקלים המדברי, תנאי הקרקע והמים המלוחים מעמידים בפני העצים תנאים לא פשוטים לצמיחה וייצור פרי. ניתן לומר שהעצים גדלים בתנאי עקה יחסית לעצים באזורים ממוזגים יותר כמו במרכז הארץ ובצפונה.
נראה כי תנאים אלו גורמים לעצים לייצר רמות גבוהות של המרכיבים הבריאותיים המצויים בשמן הזית כמו ויטמין E, פוליפנולים, חומצה אולאית ועוד. בבדיקות מעבדה הנערכות מזה מספר שנים לשמני הזית המופקים באזור רמת הנגב, נמצאו ערכים גבוהים יותר של  אותם מרכיבים בריאותים (יחסית לשמנים מאזורים אחרים), התורמים לארומה ולטעם עשירים יותר.
בידודו של כרם הזיתים משטחים חקלאיים גורם לכך שהמערכת האקולוגית אינה מופרת (על ידי ריסוסים, חומרי הדברה וכו’). כך יחסי טורפים ונטרפים נשארים מאוזנים והכרם כמעט ואינו סובל ממזיקים. 
שיטת המסיק והובלת הזיתים שנמסקו במהירות לבית הבד, מבטיחים שהפרי מגיע טרי, בלתי פגוע ובמצב מיטבי להפקת השמן.
בית בד מודרני, תנאי סניטציה גבוהים והקפדה רבה בתהליך הפקת השמן מאפיינים את בית הבד בקיבוץ רביבים, שם מופק השמן. השמן נעצר (מופק) ללא חימום ובכבישה קרה, ומועבר מיידית למיכלים לתקופה של כחודש-חודשיים. בתקופה זו שוקעים כל המשקעים שנותרו במהלך ההפקה ושמן זית צלול מועבר למיכלי נירוסטה לאכסון בטמפרטורת חדר ובתנאי אפלה לשמירה מפגעי אור ואויר ולמניעת התחמצנות השמן.

תשומת לב האהבה

ישנו תנאי נוסף, שבלעדיו אי אפשר… תשומת לב ואהבה… גידול עצי זית הינה תרבות בפני עצמה. על אחת כמה וכמה עצי זית הגדלים במדבר. האמת היא ועם כל הצניעות… שהעצים גדלים לבד. אנו רק מספקים להם את התנאים המיטביים…קומפוסט אורגני איכותי, השקייה נכונה, גיזום, תחזוקה שוטפת עם הרבה תשומת לב, מחשבה ורגש. בבסיס כל זה עומד הרצון לייצר שמן זית, הכי איכותי שאפשר, שישמש מקור להנאה, לבריאות, לעשיית אוכל טעים ומזין, יחד עם שמירה על הסביבה שבה אנו חיים ושאתם, הלקוחות שלנו, תיהנו!!! שמן זית אורגני עזוז מתאים לתיבול, לטיגון ואפיה ובעיקר להנאה…. אין כמו לטבול פרוסת לחם כפרי בקערת שמן זית עם מעט מלח, לימון ביד רחבה וזעתר שנבזק מעל…בריאות צרופה!! מומלץ לפתוח את הבוקר בגמיעת שתי כפות שמן זית מעורב ברבע לימון טרי סחוט… ערובה לעיכול תקין, תחושת רעננות, אנרגיה ממריצה ושובע.

יצירת קשר

התקשרו אלינו או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בדרומה של פתחת ניצנה על גבול סיני, בינות לגבעות מדבר טרשיות בנחל עזוז, ב-1999 ניטע כרם הזיתים האורגני על ידי דורון עקיבא, מראשוני המתיישבים בישוב הסמוך – עזוז.

נגישות
גלילה למעלה